Discgolfové hřiště Pohádková chaloupka

Rezervováno pro hosty v rámci pronájmu chalupy 

Žďár, Doksy (Kokořínsko, Máchův kraj, okres Česká Lípa

hřiště pro ubytované, je-li chalupa neobsazena, je po dohodě hřiště otevřeno veřejnosti

Disky a pravidla

Disky jsou zdarma zapůjčeny všem hostům Pohádkové chaloupky. V chaloupce je i mapa hřiště a kniha s podrobným popisem všech drah. Pravidla rádi  vysvětlíme i osobně při předávání chalupy.

Hřiště bylo navrženo profesionály z discgolfového klubu Hunters, www. discgolfovahriste.cz

Discgolf - hra pro všechny generace

Discgolf je velmi populární hra pro všechny bez rozdílu věku. Jednoduchá pravidla a možnost hrát v kolektivu v nádherném prostředí vás doslova uchvátí. Vychází z pravidel golfu, jen s tím rozdílem, že se používají létající talíře. Každý hráč začne na odpališti a  snaží se na co nejmenší počet hodů umístit disk do discgolfového koše. Máme celkem devět jamek (košů), celkový výsledek je součtem hodů všech stanovištích. 

Hřiště Pohádková chaloupka

Pohádková chaloupka je profesionální hřiště, kde se hrají i turnaje. Patří k velmi technickým hřištím, a výraznou vlastností je členitost a malebnost terénu, díky čemuž se hra stává skutečným zážitkem pro profesionály i začátečníky. 

Hřiště má devět jamek (košů), celková délka drah je téměř 500 metrů s jednou dvojitou podmínkou (prohození fotbalových branek).  Jedno kolo trvá asi 45 minut a par je stanoven na 27.  Během jednoho kola tak ujdete téměř kilometr.